Pınar Çocuk Tiyatrosu, Masal Treninde Pinokyo ve Sindirella ile sevgiyi ve dostluğu anlatıyor
10.10.2017

Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 30. kez perdelerini, içinde Sindirella ve Pinokyo gibi kahramanların olduğu “Masal Treni” ile açıyor.

“Her şey çocuklarımız için” diyen Pınar, “Masal Treni” ile Profilo Alışveriş Merkezi'nde her Cumartesi ve Pazar ücretsiz olarak çocuklarla buluşuyor.

Pınar

Bugüne kadar üç milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 30. yılında da çocukları sihirli bir dünyayla buluşturuyor. “Masal Treni” adlı gösteri ile, çocukların görsel hafızalarını ve hayal dünyalarını zenginleştirmeyi amaçlayarak, içsel dünyalarına yolculuk yaptırıyor. Kahramanlar, çocukların bilişsel ve duygusal becerilerine hitap ederek, onlara mutlu yaşamın önemini vurguluyor. Sevginin, kardeşliğin, dostluğun ve barışın hayatımızdaki yeri, oyunlar eşliğinde eğlenceli bir dil ile anlatılıyor. Pinokyo ve Geppetto ile doğru ve yanlışı masalsı bir dille aktarırken, çocuklara öğrenme, sorgulama ve araştırma imkanı sunuyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocukların sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla çıktığı tiyatro yolculuğunun İstanbul’daki durağında, Ekim ve Kasım aylarında her Cumartesi ve Pazar saat 11.15’te, Profilo Alışveriş Merkezi’nde sahne alacak. Renkli kostümlerle, neşeli müziklerle ve danslarla süslenen gösteri, minik ziyaretçilere keyifli saatler yaşatacak, soru-cevaplarla eğlendirirken öğretecek.


“MASAL TRENİ” KÜNYE:

Yazan ve Yöneten: Yıldırım Bayazıt
Dekor/Kostüm Tasarım: Malike Altan Başkan
Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan
Müzik: Utku Güçoğlu
Sahne Amiri: Münevver Tepe
Işık Ses Uygulama: İlker Aksu, Harun Başkan


Oyuncular:

Cansın Bezircilioğlu --- Tilki,Jonglör,Anne,Korsan
Işık Yönt --- Peri, Sindrella, Kraliçe
Zeynep Eylül Demirpehlivan --- Tilki,Jonglör,Kızkardeş,Prenses
Yağmur Şimşek --- Sirk Sahibi,Peri,Kızkardeş
Abdülhamit Mutlu --- Pinokyo,Peri,Vezir,Prens
Bahadır Cihat Ayger --- Geppetto Usta,Prens,Asker,Korsan