Pınar Süt, Tireli Kadın Üreticileri ile Dünya Kadınlar Günü'nü Kutladı
28.03.2018
Pınar Süt Tireli Kadın Üreticileri ile Dünya Kadınlar Günü'nü Kutladı

Pınar Süt, Dünya Kadınlar Günü’nde kadın süt üreticilerini unutmadı. Tireli kadın süt üreticileri, Pınar Süt kadın çalışanları ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Pınar Süt İzmir fabrikasında kutladı. Organizasyona Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı ev sahipliği yaptı.

Pınar Süt Tireli Kadın Üreticileri ile Dünya Kadınlar Günü'nü Kutladı

Dünya Kadınlar Günü sebebiyle düzenlenen organizasyonda konuşan Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı “Pınar Süt olarak kadın istihdamına, kadının üretimdeki yerine çok değer veriyoruz. Bu özel günde, üretimde olduğu kadar tedarikte de Pınar Süt kalitesi için çalışan kadınlarla bir arada olmak istedik. Tireli süt üreticilerimiz kendi ürettikleri sütün fabrikamızda nasıl ürün haline geldiğini yaşayarak gördüler. Teknik ekibimiz kaliteli hammadde ile kaliteli ürünlerin nasıl yapıldığını süt üreticilerimize anlatma imkanı buldu. Aynı amaç için çalışan süt üreticisi ve emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum’’ dedi.

Pınar Süt Tireli Kadın Üreticileri ile Dünya Kadınlar Günü'nü Kutladı

Kahvaltıdan sonra Pınar Süt üretim tesislerini gezen süt üreticisi kadınlar, daha sonra Karşıyaka’dan Üçkuyular’a vapur sefası yaptı. Kadın üreticiler, tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı gezerek keyifli ve unutulmaz bir gün geçirdiler.