Üniversiteli Şefler Yarışıyor hazırlıklar başladı
EDT Fuarı’nın son günü 26 Mart’ta gerçekleşecek “2. Üniversiteli Şefler Yarışıyor” yarışması, geleceğin şeflerine bu toprakların yerel ürün çeşitliliğini daha iyi anlatabilmek, farkındalık yaratmak ve onların yaratıcılıklarını, yeteneklerini geliştirmek adına büyük önem arz ediyor.

Ana sponsorluğunu Pınar Profesyonel’in, mutfak sponsorluğunu Öztiryakiler Endüstriyel Mutfak’ın üstlendiği, sofra ekipmanları sponsorunun Se Plus, üniforma sponsorunun White Uniform olduğu “2. Üniversiteli Şefler Yarışıyor” ile Okan Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Gazi Üniversitesi olmak üzere toplamda 10 üniversite bir araya geliyor. Lokal ürünlerin kullanılacağı yarışmada, başlangıç, ana yemek ve tatlı olmak üzere üç yemek hazırlanacak. Yarışmanın kazananları ise başkanlığını Mehmet Gök’ün yaptığı yerli yabancı 22 değerli jüri tarafından belirleyecek.
FoodinLife Gastronomi Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Sözen, jüri başkanı Mehmet Gök ve yarışmanın ana sponsoru Pınar Profesyonel yetkilileri, Türkiye’nin dört bir yanından yarışmaya katılan üniversitelerin takım kaptanları ile FoodinLife Gastronomi Yayınları Gastropark Etkinlik Mutfağı’nda ön toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıda yarışmaya dair detaylar konuşuldu. Yarışmanın ana sponsoru Pınar Profesyonel, yarışmada ve yarışma öncesi kullanacakları malzemeleri öğrencilere sağlayacağını açıklarken ayrıca bu malzemeleri kendilerine nasıl ileteceklerini anlattı.

“2. Üniversiteler Yarışıyor” yarışması 26 Mart tarihinde CNR Expo’ da Hall 4 etkinlik alanında saat 11.00 de başlayacak.